Przejdź do głównej zawartości

Jaka butelka do wody z filtrem? Mój wybór

Cześć, witam cię na moim blogu. Dzisiaj chciałabym napisać parę słów o butelkach na wodę z filtrem, takich, które są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i wygodne w użyciu. To moja subiektywna ocena i spojrzenie na trzy konkretne typy, które kupowałam i używałam. W swojej opinii kierowałam się oceną pod kątem przydatności i wygody dla osoby starszej i chorej, która dość często popija w ten sposób leki. A wierz mi, butelka ma spore znaczenie.

Pozwól, że na przykładach trzech butelek, wyjaśnię ci o co w tym chodzi, dlaczego jedne są dobre a inne potrafią nawet utrudnić popijanie leków.

Moim pierwszym zakupem była butelka filtrująca Dafi SOFT. Spacer, czy konieczny pobyt w szpitalu... bardzo wygodne. Od czasu zakupu pierwszej butelki z filtrem jestem do nich przywiązana na całej linii. Po prostu bez wody nigdzie się nie ruszam.

Niestety szybko okazało się, że w butelce Dafi SOFT już po krótkim używaniu miałam problem z pociągnięciem do góry ustnika/korka. 

Musiałam zacząć używać czegoś do podważenia. Ponieważ najczęściej było to gdzieś na zewnątrz, trzeba było używać tego, co pod ręką... na przykład kluczy do mieszkania. No cóż, raczej nie powinno tak to wyglądać. Poza tym nie maiłam zaufania do miękkiego tworzywa, z ktorego zrobiona jest butelka. Postanowiłam kupić nową butelkę, a ponieważ miałam jeszcze kilka filtrów, zdecydowałam się ponownie na Dafi, tym razem SOLID. Spodobało mi się wygodne otwieranie, ale nie pomyślałam o tym, że jest rurka, która zmienia sposób picia.

W momencie, kiedy w związku z chorobą występują zaburzenia połykania, takie rozwiązanie z rurką sięgającą dna nie sprawdza się, przynajmniej u mnie. Niestety, aby popijać tabletki musiałam mieć kubek i oczywiście dostęp do wody, bo przecież z butelki nie da się nalać przefiltrowanej wody.

Nie jest to oczywiście tak istotne dla większości osób korzystających z filtrującej butelki, piszę o tym tylko dlatego, aby uczulić na to osoby mające problemy podobne do moich.

Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy przy wstępnych oględzinach, była masa zakamarków w nakrętce z ustnikiem. Od razu pomyślałam - to musi się rozbierać. Pomyliłam się, to jest nierozbieralne. Podejrzewam, że nawet bardzo się starając, można nie domyć wszystkich szczelin i z czasem zacznie pojawiać się tam pleśń. Nie sprawdzałam na dłuższą metę, bo szybko zrezygnowałam z tej wersji.


No cóż, nie pozostało nic innego jak poszukać innej butelki.

Nauczona wcześniejszym doświadczeniem, długo przeglądałam oferty. Jest tego dużo, ale teraz wiedziałam na co zwracać większą uwagę. Wybór padł na Aquaphor CITY.


Pije się z butelki podobnie jak z Dafi SOFT, czyli leki można popijać. Po wyjęciu filtra mycie jest dużo łatwiejsze, zdecydowanie mniej zakamarków, ulubionych miejsc pleśni. Butelka ma dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem. Aquaphor CITY jest bardzo przyjemna w dotyku, ma też mały pasek, który można założyć na nadgarstek. Generalnie wszystko na plus, więc zostaje przy niej.

Podsumowując, wybór butelki na wodę z filtrem jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników. Należy też pamiętać o tym, że o wiele łatwiej jest kupić filtry do tych bardziej popularnych butelek. Trzeba też pamiętać nie tylko o regularnym piciu, ale i o regularnym myciu!

Na dzisiaj wszystko. Mam nadzieję, że ten wpis okaże się przydatny. Jeśli masz jakieś sugestie, pytania czy własne spostrzeżenia, pisz w komentarzu lub na maila. Postaram się szybko odpowiedzieć, jeśli wcześniej nie zapomnę hasła do poczty... albo nie zgubię okularów. Hmm.. ostatnio faktycznie jakoś często ich szukam. A jeśli nie chcesz nic pisać, to przynajmniej daj znać, że jesteś i masz się dobrze. Dobrze, prawda?

Deni

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Asystent Google dla seniorów – jak pomóc starszym osobom w korzystaniu z asystenta głosowego?

Asystent Google to inteligentny głosowy asystent, który może pomóc w wielu codziennych zadaniach, takich jak wyszukiwanie informacji, odtwarzanie muzyki, ustawianie alarmów, kontrolowanie urządzeń domowych i wiele więcej. Jednak niektóre starsze osoby mogą mieć trudności z korzystaniem z tej technologii lub nie być z nią zaznajomione. W tym wpisie postaram się podać  kilka wskazówek.  Jak zatem pomóc starszym osobom w korzystaniu z Asystenta  Google? Wybierz odpowiednie urządzenie Asystent Google działa na wielu urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, głośniki inteligentne, telewizory i zegarki. Zależnie od potrzeb i preferencji starszej osoby, możesz wybrać urządzenie, które będzie dla niej najwygodniejsze i najłatwiejsze w obsłudze. Moim zdaniem najlepszym wyborem będzie urządzenie, z którym starsza osoba miewa kontakt i nie jest ono całkowitą nowością. Nawet jeśli wcześniej nie korzystała z takiego urządzenia, to przynajmniej widywała. Gdybym sama chciała kogoś przekonać (mnie

Aplikacja Caynax - Bieganie i Rower GPS

 Kiedy już człowiek zacznie się więcej ruszać, robi to regularnie, chciałby wiedzieć, czy robi jakieś postępy. A przynajmniej ja jestem ciekawa, bo nawet najmniejszy postęp, zawsze w jakimś stopniu mnie motywuje. Caynax - Bieganie i Rower jest moim ulubionym narzędziem do monitorowania mojej aktywności fizycznej Aplikacja Caynax - Bieganie i Rower GPS Aplikacja jest w języku polskim, nie zajmuje wiele miejsca, jest prosta w obsłudze, mierzy to co trzeba, pokazuje co trzeba i dobrze działa. Jest darmowa, jakieś tam reklamy pokazuje, ale zupełnie nie przeszkadzają one w użytkowaniu.  Caynax to aplikacja, która pozwala śledzić swoje aktywności fizyczne, takie jak bieganie, jazda na rowerze, spacerowanie czy ćwiczenia siłowe. Aplikacja pokazuje nam takie dane jak dystans, czas, prędkość, spalone kalorie czy tętno. Możemy też ustawić sobie cele i plany treningowe, a aplikacja będzie nas motywować i przypominać o nich. Caynax ma też wiele innych funkcji, takich jak mapy tras, statystyki post

Seniorzy i sztuczna inteligencja

 Sztuczna inteligencja to jedna z najbardziej fascynujących i dynamicznie rozwijających się dziedzin technologii. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego, jak szybko to postępuje i wygląda na to, że zwyczajnie nie nadążam. Choć nadal wiele osób kojarzy ją z robotami i filmami science fiction, to w rzeczywistości AI może mieć wiele praktycznych zastosowań, szczególnie dla seniorów. W dzisiejszych czasach coraz więcej nas z generacji Silver korzysta z nowoczesnych technologii, takich jak smartfony czy tablety. Jednak sztuczna inteligencja może nam pomagać jeszcze bardziej, a moim skromnym zdaniem warto sobie trochę pomagać i skorzystać z niektórych możliwości. Pozwól, że dzisiaj napiszę bardzo ogólnikowo w jaki sposób sztuczna inteligencja może nam pomagać w codziennym życiu. W przyszłości postaram się przygotować nieco więcej o niektórych przydatnych możliwościach. Oto kilka sposobów, w jak możemy wykorzystać AI: Asystenci głosowi Asystenci głosowi, jak Google Assistant, Siri czy A