Przejdź do głównej zawartości

O mnie

 Witaj w moim świecie! Jestem Silverką, kobietą z generacji 60+, która zmaga się z chorobą Parkinsona. Ten blog to moje okno na świat, gdzie dzielę się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i nadzieją.

Niezależnie od tego, czy sam chorujesz, znasz kogoś zmagającego się z Parkinsonema, czy po prostu jesteś ciekaw życia dojrzałego, zapraszam Cię do mojej podróży. Tutaj znajdziesz:

Wsparcie i zrozumienie: Nie jesteś sam/a! Wspólnie dzielimy się wyzwaniami i strategiami radzenia sobie z chorobą.

Inspirację i motywację: Pokażę Ci, że nawet z Parkinsonema można żyć pełnią życia.

Porady: Znajdziesz tu informacje o chorobie, porady dotyczące życia z nią.

Humor i optymizm: Nie poddaję się i wierzę w siłę pozytywnego nastawienia. A przynajmniej staram się, nawet jeśli częściej pojawiają się smutki. 

Dołącz do mnie w pogoni za życiem!

Coś o mnie

Blogowanie zawsze mi się podobało, a teraz, kiedy bywają okresy mojej mniejszej mobilności, tym bardziej mi odpowiada. Mówią, że papier jest cierpliwy, ale nie wiem czy ten wirtualny "papier" również? Być może trzeba mierzyć to ilością komentarzy, polubień i udostępnień? Prawdę mówiąc na obecnym etapie życia jest mi to obojętne. 

Staram się robić to, co lubię, nie mam problemu ze zmianami podejmowanych decyzji (ostatnia zmiana blogowa wynikała TYLKO z przyczyn technicznych), co niektórzy zapewne zauważyli. Chciałabym jeszcze wiele zrobić, ale obawiam się, że zabraknie mi czasu. Nie twierdzę, że zostało go tak mało, bo tego nikt nie wie. Wiem natomiast, że chciałabym zrobić jeszcze BARDZO, bardzo dużo. 

Jeszcze pochwalę sie, niedawno zostałam przyjęta do organizacji non-profit Parkinson's Art w Londynie. Jej misją jest inspirowanie i rozwijanie kreatywności wśród artystów dotkniętych chorobą Parkinsona oraz promocja ich sztuki. 

Droga Czytelniczko/Czytelniku, jeśli chcesz wesprzeć mnie w mojej walce z chorobami i jednocześnie pomóc w realizacji marzeń, będę bardzo wdzięczna. Możesz pomóc mi na kilka sposobów, o czym znajdziesz informacje na dedykowanej stronie Fundacji Avalon, której jestem podopieczną. 

Nigdy nie myślałam, że będę zmuszona prosić o pomoc finansową, zawsze myślałam, że będzie wręcz odwrotnie. Ale życie ma swoje plany wobec każdego z nas i nie da się tego odwrócić, a jedynie nieco nakierować w lepszą stronę. A to jest możliwe dzięki mojej pracy, mojej walce, ale i Twojej pomocy. Z góry Ci za to dziękuję. 

Jeśli podoba Ci się to, co robię, i chcesz mi podziękować za moje treści, zapraszam Cię do postawienia mi wirtualnej kawy. To sposób na okazanie swojego uznania i wsparcia dla mojej twórczości. Nie musisz wydawać dużo, wystarczy symboliczna kawa, a ja będę miała więcej energii do dalszej pracy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli masz do mnie pytanie, zapraszam do kontaktu mailowego:

danuta.popowicz(at)gmail.com

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

100 jednowyrazowych podpowiedzi do dziennika

Czy szukasz sposobu na pobudzenie swojej kreatywności i zainspirowanie się do pisania? Jeśli tak, to mam dla Ciebie coś specjalnego. Przedstawiam Ci listę 100 jednowyrazowych podpowiedzi do dziennika, które pomogą Ci odkryć nowe pomysły, wyrazić swoje uczucia i pogłębić samoświadomość. Zawsze twierdziłam i nadal to robię, że tworzenie albumu czy pisanie dziennika (do wyboru) dużo daje. Warto to robić, nawet pomimo braku czasu. Hmm... A może właśnie dlatego! Wiadomo, że nie każdy potrafi pisać o wszystkim, zanim jeszcze dobrze usiądzie nad swoim dziennikiem. Najczęściej dotyczy to  osób, które dopiero zaczynają tworzyć swój dziennik i to zarówno ten bardziej artystyczny jak i typowo pisany. Dlatego, aby ułatwić ci start, przygotowałam podpowiedzi.  Podpowiedzi do dziennika, które tu znajdziesz, są jednowyrazowe. Dla jednych będzie to ułatwienie, dla drugich wręcz przeciwnie. Jednak mam nadzieję, że w obydwu przypadkach będą zachęcać do refleksji nad różnymi momentami swojego życia .  L

Tu i teraz - jogurt, stopa i grafiki

Chciałam zacząć wpis od narzekania na to, jak źle rozpoczęłam ten rok, ale czy to naprawdę mi pomoże? Nie, będę tylko przerabiać to jeszcze raz i jeszcze... a przecież trzeba być i żyć tu i teraz. Skoro tak, to mogę napisać, że właśnie zachwycam się smakiem domowego jogurtu, a obok moja kotka z niecierpliwością domaga się swojej małej porcji. To jest właśnie to "tu i teraz". Wcześniej wspomniałam, że robię jogurty, wykorzystując probiotyki, i potwierdzam, że to się dobrze sprawdza. Trzeba tylko zdecydować się, które wybrać. Ostatnio przeglądałam internet, czując przy okazji, że nigdy nie uczyłam się angielskiego. Na szczęście współczesne translatory są na tyle dobre, że można zrozumieć tekst. Zasada, która u mnie działa, to 0,75 l pełnego mleka w szklanej butelce, trochę naturalnego jogurtu z żywymi kulturami bakterii (ok. 70 g) plus 2 kapsułki probiotyku. Podaję ilość, która u mnie jest odpowiednia do małej jogurtownicy. Więcej informacji z podaniem, co ile i z jakim efektem

Herbatka konopna smaczny i zdrowy napój

Herbatka konopna to napój, który zyskuje coraz większą popularność wśród osób szukających naturalnych sposobów na poprawę zdrowia i samopoczucia. Herbatka ta jest przygotowywana z liści i kwiatów konopi siewnych, które zawierają wiele cennych substancji, a przynajmniej tak podają liczne źródła, których nawet nie jestem w stanie wyliczyć. Od razu wyjaśniam dlaczego użyłam określenia herbatka, a nie herbata. Otóż jako wieloletnia fanka herbat wszelakich, ale prawdziwych, z krzewu herbacianego, staram się tak dla rozróżnienia stosować określenia "herbatka" dla naparów, którym chyba bliżej jest do ziół niż do prawdziwej herbaty. Zupełnie nie przeszkadza mi jeśli ktoś nazywa napar z rumianku herbatą rumiankową czy adekwatnie napar z kwiatów konopi, herbatą konopną. I chyba niepotrzebnie o tym wspominam, bo mogło to zabrzmieć odwrotnie. Tak, czy nie?  W telegraficznym skrócie, co mają w sobie kwiaty konopii i na co mogą pomagać?  Myślę, że numer jeden to kannabinoidy, takie jak CBD